Ciąża a operacja usunięcia drugiego podbródka – czy to możliwe?

Ciąża a operacja usunięcia drugiego podbródka - czy to możliwe?

W Stanach Zjednoczonych operacja usunięcia ciąży i drugiego podbródka jest popularnym zabiegiem. Zabieg usuwa nadmiar tłuszczu i skóry z szyi i podbródka. Po zabiegu skóra jest ściągana i kształtowana w celu zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka. Pacjenci powinni spodziewać się zasinień przez okres do 14 dni oraz możliwości wystąpienia krwawienia. Leki przeciwzakrzepowe i palacze mają większe ryzyko krwawienia. Dostępne są chirurgiczne i niechirurgiczne zabiegi na podwójny podbródek.

Kybella

Procedura usuwania nadmiaru tłuszczu z podbródka jest wykonywana w serii kilku zastrzyków, które są rozmieszczone w odstępie co najmniej jednego miesiąca – ta myśl pochodzi od autora strony xfitnessclub.pl. Lekarz podaje preparat Kybella do podskórnego tłuszczu pod brodą. Procedura wymaga zazwyczaj około 20 do 50 zastrzyków rozmieszczonych w odstępie pół cala. Wstrzyknięty kwas Kybella będzie zabijał komórki tłuszczowe stopniowo, przez kilka tygodni. Zabieg jest bezbolesny, a pacjenci mogą odczuwać obrzęk i zasinienie po każdej sesji. Jednak te efekty uboczne ustępują zazwyczaj po jednym do dwóch tygodni.

Przed poddaniem się zabiegowi Kybella należy podjąć kilka środków ostrożności. Pacjenci powinni poinformować swoich lekarzy o wszelkich poważnych schorzeniach, takich jak infekcje lub wcześniejsze zabiegi kosmetyczne. Pacjenci powinni również być świadomi wszelkich wcześniejszych operacji lub ciąży, aby zapewnić bezpieczną procedurę. Nie wiadomo, czy Kybella ma wpływ na nienarodzone dziecko lub płód, dlatego kobiety w ciąży powinny omówić ryzyko związane z zabiegiem z lekarzem przed jego wykonaniem.

Liposukcja

Chociaż liposukcja jest popularną opcją dla kobiet w ciąży, istnieją pewne zagrożenia związane z zabiegiem. Ciąża zwiększa ryzyko wystąpienia nieprawidłowości płodu, które mogą wymagać nagłej pomocy medycznej. Ponadto, kobiety powinny stosować skuteczną antykoncepcję, aby uniknąć ciąży, ponieważ liposukcja w czasie ciąży może prowadzić do niepożądanych komplikacji zdrowotnych. Aby zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę, skonsultuj się z lekarzem na temat ryzyka związanego z liposukcją w ciąży.

Czas rekonwalescencji w przypadku lipo podbródka jest znacznie mniej inwazyjny niż w przypadku innych obszarów ciała. Chociaż pewne obrzęki i bolesność są powszechne po zabiegu, dyskomfort jest zwykle łagodny i ustępuje w ciągu tygodnia. Większość pacjentów wraca do pracy lub innych ciężkich zajęć po dwóch tygodniach. Po zabiegu pacjent powinien nosić odzież uciskową, aby zminimalizować obrzęk i zachęcić ciało do gojenia się. Jednakże, pełne rezultaty mogą nie być widoczne przez kilka tygodni.

Niechirurgiczne zabiegi na podwójny podbródek

Jeśli jesteś w ciąży i cierpisz z powodu podwójnego podbródka, możesz zastanawiać się, czy powinnaś poddać się chirurgicznemu zmniejszeniu podbródka. Na szczęście istnieje wiele niechirurgicznych opcji dostępnych dla Ciebie. Tradycyjną procedurą jest liposukcja. Inną opcją jest Kybella, lek na receptę, który celuje w umiarkowany do ciężkiego tłuszczu pod brodą.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na podwójnie podbródkowe podgardle jest Kybella (r). Ten zatwierdzony przez FDA zabieg działa poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu pod podbródkiem. Jest to syntetyczna wersja naturalnie występującej substancji zwanej kwasem deoksycholowym, która rozbija komórki tłuszczowe i zapobiega ich dalszemu tworzeniu. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, potrzeba kilku zabiegów. Jeśli jednak nie jesteś dobrym kandydatem do liftingu twarzy, Kybella może pomóc w redukcji podwójnego podbródka za pomocą niechirurgicznego leczenia.

Posiadanie podwójnego podbródka może powodować bezdech senny

Otyłość jest kolejną częstą przyczyną posiadania podwójnego podbródka. Otyłość jest nie tylko poważnym problemem zdrowotnym, ale również zwiększa ryzyko wystąpienia kilku innych problemów, w tym bezdechu sennego. Nadmiar tłuszczu gromadzi się na podbródku, więc im więcej masz tłuszczu, tym bardziej skóra na podbródku i policzkach będzie obwisła.

Niektórzy ludzie cierpią na podwójne podbródki w wyniku redystrybucji tłuszczu w obrębie twarzy. Nawet u osób szczupłych może pojawić się podwójny podbródek. Istnieje szereg dostępnych metod leczenia, w tym zabieg chirurgiczny. Niektóre aparaty ustne, takie jak aparat do wysuwania żuchwy, mieszczą się w ustach i wokół głowy i pomagają otworzyć drogi oddechowe.

Posiadanie podbródka

Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu omówić z lekarzem swoje cele dotyczące zabiegu. Mimo, że w ciągu tygodnia po zabiegu można wrócić do normalnych codziennych czynności, to jednak efekty zabiegu mogą nie być tak zadowalające, jak byśmy sobie tego życzyli. Ból pooperacyjny i obrzęk są typowe. Twoja skóra może czuć się ciasno i może być konieczne przyjmowanie tabletek antyseptycznych, aby uniknąć infekcji. Lekarz umieści dreny twarzowe w celu zmniejszenia ilości płynu i krwi, które mogą gromadzić się w brodzie i szyi. Dreny te są usuwane po dwóch do trzech dni rekonwalescencji. Lekarz może również zalecić stosowanie maści z antybiotykiem w miejscach nacięć i unikanie nadmiernej ilości wody przez kilka dni.

Oprócz rozwiązania problemu luźnej, obwisłej skóry pod brodą, brzuszek może również pomóc w przypadku podwójnej, pyzatej szyi. Ten rodzaj operacji wyeliminuje nadmiar tłuszczu pod brodą i napnie skórę. Ponadto, może również rozwiązać problemy spowodowane przez pasma platysma, które są długie mięśnie szyi, które mogą przechowywać uparty tłuszcz. Jeśli tłuszcz nie stanowi problemu, skóra zostanie napięta, a produkty uboczne wyeliminowane.

Aplikator CoolMini

Gdy masz podwójny podbródek, prawdopodobnie próbowałeś zmienić swój styl życia i próbowałeś schudnąć bezskutecznie. Jeśli te środki okazały się nieskuteczne, to może warto rozważyć zabieg CoolMini. CoolSculpting to praktycznie bezbolesny proces, który wykorzystuje technologię zimna do zamrażania komórek tłuszczowych w obszarach docelowych. CoolSculpting trwa około godziny i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Pacjenci mogą wykonywać swoje codzienne czynności bezpośrednio po zabiegu.

CoolSculpting, pierwotnie firmy ZELTIQ, przejętej później przez Allergan, wykorzystuje technologię zimna do zamrażania komórek tłuszczowych i eliminowania nadmiaru skóry. Aplikator CoolMini został zaprojektowany z myślą o mniejszych kieszonkach tłuszczowych, w tym tych pod brodą. Metoda ta daje zauważalne rezultaty już po czterech sesjach, a pełne rezultaty kosmetyczne po czterech miesiącach. Aby jednak utrzymać uzyskane rezultaty, należy umówić się na wizytę kontrolną u chirurga kosmetycznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like