Usuwanie przebarwień – wypróbuj laseroterapię

Zależy Ci na szybkim i skutecznym usunięciu przebarwień i zyskaniu młodszej cery? Skorzystaj z zabiegu laserowego usuwania przebarwień.

Zależy Ci na szybkim i skutecznym usunięciu przebarwień? Skorzystaj z zabiegu laserowego – to sposób na całkowite pozbycie się plam posłonecznych lub hormonalnych. Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień i jakich można spodziewać się efektów? Wyjaśniamy.

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?

Mechanizm działania laserowego usuwania przebarwień polega na rozjaśnieniu skóry i pobudzeniu odnowy kolagenu. Odpowiednio dobrany laser skutecznie wyrównuje koloryt skóry i wzmacnia ją. Co ważne, działanie lasera jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla organizmu, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do jego zastosowania. Przed zabiegiem z zastosowaniem lasera zawsze odbywa się konsultacja, podczas której lekarz medycyny estetycznej ocenia stan skóry pacjenta i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Podczas konsultacji zapada też decyzja, jakiego lasera użyć, aby pozbyć się plam skórnych.

Istnieje kilka rodzajów laserów odpowiednich do likwidacji przebarwień – skorzystasz z nich m.in. w Klinice Miracki w Katowicach. Jednym z nich jest nieablacyjny laser Alma Harmony Dye-VL. Działanie światła lasera polega na rozgrzaniu komórek barwnikowych, przez co dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie wydalenia z organizmu i pozbycia się przebarwień. Zabiegi laserem nieablacyjnym nie pozostawiają blizn, są bezkrwawe i niemal bezbolesne, a okres rekonwalescencji skrócony jest do minimum. Jest to całkowicie bezpieczna i komfortowa metoda usuwania przebarwień. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim efekcie rozjaśnienia skóry. Niezależnie od wielkości czy barwy, plamki zaczynają stopniowo zanikać, a koloryt skóry wyrównuje się do naturalnego.

Zalety redukcji przebarwień laserem

Laser nie tylko usuwa przebarwienia, ale też ujędrnia i odmładza skórę. Nieestetyczne plamki na twarzy znikają, a skóra staje się jędrna i gładka. Ogólny koloryt skóry zaczyna się wyrównywać. Cera staje się gładka i jednolita. Trzeba jednak pamiętać, że efekty zabiegu nie pojawiają się od razu. W pierwszych dniach po zabiegu laserowym przebarwienia stają się ciemniejsze i dopiero później wyraźnie jaśnieją. Już po kilku tygodniach przebarwienia znikają całkowicie lub zostają zredukowane do niezauważalnych rozmiarów. Dla uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie serii laserowego usuwania przebarwień. Co ważne, zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem. By utrzymać doskonały efekt, należy pamiętać o stosowaniu skutecznej ochrony przeciwsłonecznej.

Czy usuwanie przebarwień laserem jest trwałe?

Przebarwienia to zmiany skórne, które zależą od wielu czynników – zewnętrznych (promieniowanie słoneczne) i wewnętrznych (zaburzenia hormonalne). Przy pomocy lasera można usunąć przebarwienia całkowicie, jednak nie ma gwarancji, że za jakiś czas nie pojawią się nowe plamki. W pewnym stopniu można zapobiec pojawianiu się nowych zmian pigmentacyjnych. W walce z przebarwieniami nieodzowne jest kompleksowe działanie: profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja skóry od razu po zakończeniu laseroterapii. Jeśli masz predyspozycje do plam na skórze, przez cały rok powinieneś stosować kremy przeciwsłoneczne – filtr SPF 50+ to podstawa codziennej pielęgnacji. Nawet niewielka ekspozycja na słońce wystarczy, aby doszło do ponownego powstania przebarwień. Aplikację kremu przeciwsłonecznego powtarzaj kilka razy dziennie, zwłaszcza gdy korzystasz z kąpieli i wycierasz ciało ręcznikiem.W razie innych pytań dotyczących usuwania przebarwień zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like