Czy zabieg drugiego podbródka wymaga znieczulenia?

Czy zabieg drugiego podbródka wymaga znieczulenia?

Podbródek i szyja są oznaczone na ciele pacjenta liniami i strzałkami, które wskazują obszary, do których należy się zbliżyć podczas zabiegu. Leki są wstrzykiwane do ciała przez kroplówki. Obszar jest czyszczony i odkażany roztworem antyseptycznym. Nacięcia są wykonywane na linii włosów, a nadmiar tłuszczu i skóry są usuwane. Następnie stosuje się platysmę, aby dokręcić podbródek. U niektórych pacjentów może być konieczny drugi zabieg na podbródek.

Kybella

Zabieg Kybella jest zabiegiem niechirurgicznym, który trwa około 15 do 30 minut. Na obszar pod brodą nakładany jest środek miejscowo znieczulający, dzięki czemu obszar ten jest zdrętwiały. Mała, cienka igła zostanie użyta do wstrzyknięcia produktu Kybella w skórę tuż pod podbródkiem. Po zabiegu można wrócić do swoich normalnych zajęć. Czas rekonwalescencji jest minimalny, a Ty nie doświadczysz żadnych przestojów.

Podczas konsultacji chirurg kosmetyczny dokona przeglądu obszaru, który będzie poddawany zabiegowi, omówi oczekiwania i koszt zabiegu. Następnie lekarz dostosuje plan leczenia do konkretnych potrzeb. Większość konsultacji można przeprowadzić za pośrednictwem czatu wideo. Kontakt z gabinetem jest łatwy i szybki – cytat ten został zaczerpnięty ze strony ubezpieczenia-brewka.pl. Twój chirurg plastyczny szczegółowo omówi procedurę Kybella oraz ryzyko i korzyści wynikające z zabiegu.

Liposukcja

Pierwszym krokiem procedury drugiego podbródka jest decyzja o tym, jaki rodzaj znieczulenia chcesz. Jeśli masz pierwszą procedurę, możesz wybrać znieczulenie miejscowe lub ogólne. Jeśli przechodzisz oba, ważne jest, aby zdecydować, która metoda jest najlepsza dla Ciebie. Konsultacja jest wymagana, aby chirurg mógł polecić najlepsze znieczulenie dla Ciebie. Liposukcja podbródka jest prostą procedurą, która wymaga 3 do 4 małych nacięć w okolicy podbródka. Chirurg plastyczny udoskonali i wyrzeźbi Twój podbródek za pomocą tej procedury.

Liposukcja to technika chirurgiczna, która trwale usuwa komórki tłuszczowe spod skóry. Chirurg użyje pustej metalowej rurki, aby usunąć tłuszcz z podbródka lub innych obszarów ciała. Jest to często wykonywane w znieczuleniu miejscowym i spowoduje niewielki obrzęk i zasinienie. Po zabiegu, nacięcia zostaną zamknięte pojedynczym szwem i szczelnym opatrunkiem, który będzie wspomagał gojenie. Liposukcja może trwać od trzydziestu minut do godziny. Większość pacjentów może wrócić do pracy następnego dnia, chociaż mogą chcieć wcześniej zorganizować transport.

Coolsculpting

W wielu przypadkach podwójny podbródek jest wynikiem zmiany wagi lub starzenia się. W zależności od przyczyny, operacje podwójnego podbródka mogą usunąć nadmiar tłuszczu z okolicy przyśrodkowej i stworzyć gładszą linię szczęki. Procedura jest kosztowna i nie będzie pokryta przez ubezpieczenie zdrowotne . Drugi zabieg może być odpowiedni dla Ciebie, jeśli jesteś niezadowolony ze swojego wyglądu i chciałbyś poprawić swoją pewność siebie.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, ale może być również wykonany w znieczuleniu miejscowym. Nacięcia wykonywane są pod brodą w fałdzie. Obszar chirurgiczny jest następnie obłożony w ubranie podtrzymujące przez kilka dni. Pacjent może wrócić do pracy i lekkich ćwiczeń w ciągu dwóch tygodni od zabiegu. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek choroby podstawowe, może stosować leki miejscowe, aby poprawić swój powrót do zdrowia.

Submentoplastyka

Podczas gdy dieta i ćwiczenia są nadal najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu, tłuszcz podmentalny może być uparty i odporny na dietę i ćwiczenia. Dr. Fichadia i jej personel w The Plastic Surgery Center w Granite Bay w Kalifornii, używają iniekcyjnego leku Kybella do leczenia tłuszczu podszczękowego. Kybella jest lekiem na receptę, który zawiera kwas deoksycholowy, substancję produkowaną przez organizm, która pomaga rozbijać tłuszcz.

Drugi zabieg na podbródek polega na usunięciu tłuszczu i skóry pod brodą za pomocą wydrążonej metalowej rurki. Nacięcie zamykane jest pojedynczym szwem, a na miejscu umieszczany jest niewielki opatrunek ułatwiający proces gojenia. Może to trwać od trzydziestu minut do godziny i wymaga znieczulenia. W zależności od preferencji, można zdecydować się na znieczulenie miejscowe lub poddać się znieczuleniu ogólnemu. Lek przeciwlękowy jest opcjonalny i nie jest wymagany post.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like