Drugi podbródek u dziecka – jakie badania wykonać?

Drugi podbródek u dziecka - jakie badania wykonać?

Istnieje wiele przyczyn powstawania drugiego podbródka. Dziecko z podwójnym podbródkiem niekoniecznie musi być oznaką TMJ. Dzieci mogą mieć dodatkową tkankę tłuszczową na twarzy, niezależnie od wieku i budowy ciała. W wielu przypadkach ten dodatkowy tłuszcz jest po prostu wynikiem genetyki. W niektórych przypadkach dodatkowa tkanka tłuszczowa pod brodą może świadczyć o istniejącym problemie medycznym.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z akademickamed.pl

Podwójny podbródek u dziecka – jakie badania wykonać?

Istnieje wiele czynników wpływających na powstanie podwójnego podbródka u dziecka. Może on być spowodowany różnymi warunkami, w tym genetyką, wiekiem lub wagą. Dane genetyczne są szczególnie przydatne w ocenie cech twarzy, takich jak podwójny podbródek. Ludzie, którzy mają wysoki procent tłuszczu podbródka są na większe ryzyko rozwoju tego warunku. Genetyka jest również ważnym czynnikiem, ponieważ nierzadko osoby pochodzenia afrykańskiego lub europejskiego mają dodatkowy podbródek.

Lekarz wykona badania ultrasonograficzne w celu zdiagnozowania mas na szyi. Ultradźwięki wykorzystują fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur ciała i są często stosowane w diagnostyce. Aby przeprowadzić badanie USG, technik ultrasonografista przesuwa przetwornik wzdłuż szyi dziecka i wysyła obraz na monitor komputera. Jeśli obrazy ultradźwiękowe nie są jasne, lekarz może zamówić skanowanie MRI. Wyniki badania ultrasonograficznego będą dostępne w ciągu tygodnia.

Botox jest popularnym zabiegiem zmniejszającym wygląd podwójnego podbródka u dzieci. Botox jest wstrzykiwany do mięśni linii szczęki i szyi, co powoduje rozluźnienie i wygładzenie skóry. Możliwe jest pozbycie się podwójnego podbródka poprzez operację, ale jest to ryzyko. Istnieje również ryzyko związane ze znieczuleniem. Inwazyjna operacja może powodować nudności i trudności z obudzeniem się. Powikłania mogą obejmować uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych, mięśni i narządów. Komplikacje związane ze znieczuleniem mogą prowadzić do powstania krwiaka, a także nacięć, które nie goją się prawidłowo.

Podwójny, a nawet potrójny podbródek

U dzieci często występuje podwójny, a nawet potrójny podbródek. Dodatkowy tłuszcz pod brodą może być spowodowany genetyką lub po prostu nieprawidłowo małą szczęką. Istnieje jednak kilka rzeczy, które można z tym zrobić. Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie podwójnego podbródka u dziecka. Jednym ze sposobów jest utrata wagi, która może pomóc w redukcji tłuszczu w tym obszarze.

Genetyka jest jedną z najczęstszych przyczyn podwójnego podbródka. Może on być również wynikiem zwiększonej masy ciała oraz warstwy tłuszczu na szyi i w okolicy podbródka. Tłuszcz ten nazywany jest tłuszczem podszczękowym. Z wiekiem skóra traci elastyczność. Podbródek i szyja są szczególnie podatne na zwiotczenie skóry. Inne czynniki przyczyniają się do tego problemu, w tym zła postawa.

Jednym z najczęstszych sposobów zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka jest dermatologia estetyczna. Dostępne są zastrzyki, które mogą pomóc w redukcji uporczywego tłuszczu. Można również stosować kremy nawilżające zawierające wyciągi botaniczne i witaminy w celu ujędrnienia skóry. Produkty te mogą zawierać kolagen, witaminę C, ekstrakty z zielonej herbaty. Stosując te produkty na podbródek, Twój podwójny podbródek będzie stopniowo odchodził.

Zmiana diety również może pomóc. Oprócz ograniczenia przetworzonej żywności, zdrowsze odżywianie może pomóc zminimalizować lub usunąć podwójny podbródek u dziecka. Zmniejszenie masy ciała to kolejna opcja dla dziecka z podwójnym, a nawet potrójnym podbródkiem. Jedzenie, które spożywasz może sprawić, że podwójny podbródek będzie jeszcze gorszy, więc ćwicz kontrolę porcji! Nawet zdrowa dieta może być szkodliwa, jeśli nie będziesz uważać na wielkość porcji.

Innym sposobem na zmniejszenie rozmiaru podwójnego podbródka jest ćwiczenie mięśni twarzy. Codzienny reżim ćwiczeń ukierunkowanych na mięśnie pod brodą pomoże nadać ton i wzmocnić obszar podbródka. Pamiętaj, aby rozgrzać się przed wykonaniem każdego ćwiczenia. Upewnij się, że wykonujesz je prawidłowo. I pamiętaj, aby wykonywać je w ruchu okrężnym zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wykonywanie tych ćwiczeń kilka razy dziennie sprawi, że z wiekiem nie pojawi się podwójny podbródek.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie podwójnego podbródka jest skupienie się na składnikach odżywczych, które spożywasz. Unikaj potraw smażonych, wysokotłuszczowych i przetworzonych. Wybieranie pokarmów o dużej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 pomoże Ci w uzyskaniu ładnego wyglądu skóry. Awokado, orzechy i ryby są również doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Pomogą Ci one również schudnąć.

Możesz również zdecydować się na zabieg chirurgiczny, aby zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka. W przeciwieństwie do liftingu podbródka, lipoliza może pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Procedura wykorzystuje ciepło lasera do rozbicia komórek tłuszczowych, które są następnie wydalane przez organizm. Procedura może również wyeliminować uporczywy tłuszcz w innych obszarach ciała. Po pomyślnym wykonaniu zabiegu, możesz cieszyć się nowym i ulepszonym wyglądem!

Staw skroniowo-żuchwowy (TMJ) u dzieci

Jakie są sposoby leczenia drugiego podbródka u dziecka? Dentysta może wyposażyć dziecko w szynę lub nakładkę na zęby, co może pomóc w złagodzeniu zjawiska zaciskania i zgrzytania zębami. Dentysta może również przepisać leki rozluźniające mięśnie i zalecić ortodoncję lub inne prace stomatologiczne. W niektórych przypadkach dentysta może zalecić zabieg chirurgiczny w celu naprawy uszkodzonej tkanki. Na szczęście większość dzieci nie wymaga operacji.

Leczenie chirurgiczne jest również opcją dla dzieci z TMJ. W tym zabiegu elastyczna rurka jest wprowadzana do przejścia nosowego lub nozdrza. Rurka nosowo-gardłowa może być następnie wykorzystana do stworzenia drogi oddechowej. Nieinwazyjna wentylacja dodatnim ciśnieniem (NPV) jest inną opcją. Pulmonologia może również zająć się pacjentem, jeśli problem nie jest na tyle poważny, aby uzasadniać operację.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like